Bednar

Bednar

Vizuální a technická inovace prostředí pro B2B partnery zjednodušila a zrychlila vytváření objednávek od dealerů.

Bednar FMT je český výrobce zemědělské techniky se zaměřením na stroje sloužící ke zpracování půdy, setí, hnojení a mulčování. Společnost založená v roce 1997 v současnosti vyváží své produkty do 35 zemí světa. Klient nás oslovil na základě doporučení a našich předchozích zkušeností s webovými řešeními pro zemědělské stroje a značky.

Stav před a po

Výchozí stav

Klient měl k dispozici jednoduchý konfigurátor pro B2B, který už vizuálně ani funkčně nestačil jeho byznysu.  

  • Nevyhovující vizuál
  • Nedostatečné řešení responzivního zobrazení
  • Neexistující prostředí pro dealery
  • Chybějící zobrazení nabídek, objednávek a skladových strojů
  • Omezená možnost dalšího rozvoje stávajícího řešení


Naše řešení

Vytvořili jsme kompletně nové řešení na námi doporučené platformě Kentico, která zaručuje možnost dalšího rozvoje.

  • Konzultovali jsme s klientem webdesign, který si z 90 % navrhl sám
  • Vyrobili jsme přihlašovací zónu pro dealery ve 13 jazycích s konfigurátorem složitých zemědělských strojů
  • Připravili jsme nástroj, ve kterém prodejci vytvoří konfiguraci i nabídku včetně úprav a překlopení do objednávky
  • Zpřístupnili jsme přehled všech nabídek vytvořených pro zákazníky, aby o nich v Bednaru měli přehled
  • Dodali jsme velmi rychlé řešení s integrací na klientovo ERP a zobrazením objednávek, nabídek i skladových zásob


Bednar

Klient chtěl zónu pro dealery a konfigurátor strojů v jednom

Společnost Bednar nás oslovila v situaci, kdy její obchodní partneři pro sestavení variant složitých zemědělských strojů používali jednoduchý konfigurátor. Cílem práce na novém B2B portálu s mnohem propracovanějším konfigurátorem byla maximální samostatnost obchodních partnerů a možnost přejít rychle od konfigurace k nabídce a objednávce stroje. Klient chtěl nově přístup ke všem vytvořeným nabídkám, které prodejci posílají zákazníkům, protože v minulosti tuto možnost postrádal.

„Spolupráci s PUXdesign jsme si vybrali na základě výborných referencí a kvalitního týmu, který již vytvořil zajímavé projekty. PUXdesign vyhrál výběrové řízení na náš důležitý produkt – tzv. online konfigurátor našich strojů – a spolupráce byla započata. Po dokončení projektu se PUXdesign i nadále stará o jeho rozvoj a servis.“

Zuzana Nadrchalová
/ business analytička, BEDNAR FMT s. r. o.

Konfigurátor provede obchodníka procesem sestavení a objednání stroje

Zemědělská technika patří mezi nákladné investice a každý její nákup dobře zvažuje. Ve chvíli, kdy výrobce nabízí řadu strojů, komponentů a kombinací jejich použití, chce mít zákazník jistotu, že si vybral použitelnou a funkční konfiguraci stroje. K tomu v našem řešení slouží upozornění na kolizi kompatibility zvolených součástek. Vybranou verzi stroje v konfigurátoru navíc vizualizujeme, takže dealer i jeho zákazník mají po celou dobu představu a kontrolu nad tím, co v systému vybírají.


Ve stejnou chvíli klienta zajímá i cena, za kterou to celé pořídí, což je další podstatná funkce zóny pro obchodní partnery. Jakmile uživatel vyplní všechna povinná pole, přejde k dokončení konfigurace, kde uvidí finální cenu celého stroje včetně rozpadu na jednotlivé části zařízení. Kalkulaci si dealer může stáhnout a předat ji klientovi, pro kterého konfiguraci vytvořil, aby mohl pokračovat ve vytvoření nabídky a celý proces uzavřít objednávkou.

„Spolupráce s PUXdesign byla vždy na profesionální úrovni a vždy jsme dospěli ke vzájemné shodě. Kladně hodnotím použité technologie na projektu a vysokou úroveň znalostí celého týmu na našem projektu. Pokud někdo přemýšlí o novém webovém řešení, tak PUXdesign je správná volba.“

Zuzana Nadrchalová
/ business analytička, BEDNAR FMT s. r. o.

Všechna důležitá data získáváme z klientova ERP

V rámci projektu jsme webovou platformu Kentico integrovali se systémem Helios Green, ve kterém klient eviduje data o uživatelích, cenách a především samotných produktech a komponentech pro konfiguraci. K nim jsou zde uloženy parametry, obrázky a povolené kombinace. 


Vedle těchto dat importujeme z ERP do systému Kentico aktualizace objednávek, faktury nebo skladové stroje, respektive hotové stroje určené k prodeji. Druhým směrem posíláme uživatelské údaje, nové nabídky a objednávky.

Zóna pro dealery není jen konfigurátor

Po přihlášení do B2B sekce společnosti Bednar uživatel zdaleka nevidí jen konfigurátor zemědělských strojů. Ke své práci tu obchodní partneři najdou přehled už zmiňovaných skladových strojů, nabídek, objednávek a faktur. Mimo to v portálu vidí i novinky ze světa Bednar, nápovědu a odkazy na sociální sítě. To celé si mohou zobrazit ve 13 jazykových mutacích.


Po spuštění celého řešení máme s klientem naplánovaný další rozvoj. Pro tyto účely jsme uzavřeli SLA, díky kterému garantujeme kapacity i reakční časy ke všem jeho požadavkům.

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Tomáše, který vám o naší práci řekne nejvíc.