Pimics

Pimics

Inovace produktového webu přinesla klientovi desítky nových poptávek.

Společnost Allium pomáhá od roku 1994 firmám s řízením interních procesů, implementací a podporou informačních, CRM, ERP, DMS, PIM systémů a e-commerce řešením. Své klienty má nejen v České republice, ale i Norsku, Švýcarsku či Německu. Po dřívější pozitivní zkušenosti se na nás znovu obrátila s vytvořením prezentačního webu pro svůj nový modul Pimics.

Stav před a po

Výchozí stav

Původní web vyrobený klientem svépomocí nutně vyžadoval vylepšení, která by z něj vytvořila prezentační web na profesionální úrovni.

  • Statické texty potřebovaly úpravu
  • Zastaralý webdesign 
  • Nedostatečná prezentace produktu
  • Web generoval minimální množství poptávek

Naše řešení

Klientovi jsme předložili návrh kompletního redesignu stránek, který pomohl podpořit propagaci produktu.

  • Vytvořili jsme texty ve spolupráci se SEO specialistou
  • Navrhli jsme grafiku postavenou na vektorové grafice
  • Dodali jsme adekvátní prezentaci produktu
  • Sestavili jsme web, který pravidelně generuje nové poptávky
do 220 tis.
it
Pimics

Spokojení klienti se vracejí

Prezentační web Pimics je už v pořadí druhým projektem, který jsme měli možnost pro klienta Allium vytvořit. S firemní prezentací webu Allium byl klient natolik spokojený, že se rozhodl pro spolupráci s PUXdesign i v případě další zakázky.

Podrobné poznání klienta je gró

Texty nikdy nepíšeme jen tak od stolu. Proto samotnému natextování webové stránky předcházelo osobní setkání s klientem v brněnském sídle firmy Allium. Abychom poznali fungování společnosti i její samotný produkt dostatečně do hloubky, absolvovali jsme nejprve rozhovory se zaměstnanci a následně rozeslali tuzemským i zahraničním klientům dotazníky.


Po sběru a analýze dat jsme měli jasno, jak texty koncipovat. Pro jejich co nejkvalitnější výsledek jsme si na pomoc přizvali SEO specialistu. Pod jeho dohledem jsme vdechli život novým funkčním textům, které odpovídají požadavkům klienta.

Webdesign v našich rukou

Stěžejní požadavek klienta byl vytvořit moderní prezentaci produktu, která by sloužila jako účinný obchodní nástroj k získávání poptávek. Grafiky tak čekala výzva – vytvořit design stránek tak, aby byly nejen příjemné pro oko, ale zároveň i přínosné.


Podmínkou, kterou jsme se museli řídit, bylo vytvoření designu webu bez použití fotografií z fotobank. Klient trval na absolutním zachování přirozenosti. Rozhodli jsme se jít proto cestou ilustrací. Ty jsou ideální pro takto abstraktní produkt, čímž Pimics jakožto modul pro správu produktových dat bezpochyby je. Společnost Allium nám pro webdesign dodala své logo a v ostatním nám nechala volnou ruku.

Cíle webu: splněny

Cílem webu bylo přimět návštěvníka nechat na sebe kontakt – ať už tím, že vyzkouší demo verzi modulu nebo kontaktováním společnosti. Pro co nejjednodušší formu komunikace zákazníka s naším klientem jsme dodatečně vytvořili poptávkový formulář a vložili jej na každou stránku webu. Tento form lze navíc kdykoliv v čase upravovat a využít jej podle aktuálních potřeb – například nabízet obsah ke stažení.


Výsledkem nově navrženého webu bylo navýšení počtu zasílaných poptávek klientovi – z původních jednotek se jejich počet vyšplhal na dvojciferné číslo

Chcete s námi spolupracovat?

Popište nám vaše potřeby do zprávy a my se vám do 1 dne ozveme.
Pokud radši voláte, kontaktujte rovnou Tomáše, který vám o naší práci řekne nejvíc.